Дунав (Русе) и Септември (Тервел) не се победиха

1:1 завършиха Дунав (Русе) и гостуващия му Септември (Тервел) в дербито на 19-ия кръг на Североизточната Трета лига. Стана изключително интензивен двубой, като и двата отбора заложиха на атаката. Домакините повече натискаха, но така и не стигнаха до попадение от игрова ситуация. Секунди след почивката Александър Кирилов беше фаулиран от тервелския капитан Младен Димитров и съдията отсъди дузпа, с реализирането на която Йордан Димитров откри резултата. Гостите имаха претенции, че русенската атака е започнала с нарушение срещу Димитър Василев. „Драконите“ продължиха да връхлитат от всички страни, но … В 70-ата минута тервелци разиграха бърза атака. Тодор Вълканов подаде на Пламен Панайотов, а той прехвърли топката на дузпата, където настана суматоха и Димитър Михалев изравни. Секунди преди края влезлия като резерва за Септември Умут Руфи налъга съперници и шутира, русенския страж изби и падна на тревата. Той обаче не позволи топката да влезе в мрежата му и след добавката на Денис Кадир, избивайки с крак.

Дунав очаква солидна подкрепа от феновете си в дербито със Септември (Тервел)