Борусия (М) не се затрудни с боксовата круша на Бундеслигата

Борусия (Мьонхенгладбах) затвърди добрата си форма с трета победа в последните четири срещи в Бундеслигата. Този път отборът на Ади Хютер се справи с лекота с най-слабия тим в първенството - Гройтер Фюрт, надделявайки с 2:0 като гост.

“Жребците” вкараха головете си набързо през първото полувреме и след това срещата се доиграваше. Маркюс Тюрам даде началото с попадение в 18-ата минута, а шест по-късно Аласан Плеа удвои от дузпа.

Гладбах няма за какво да играе до края на сезона, тъй като е далеч от евротурнирите. Същото важи и за Гройтер Фюрт, който е на 10 точки от спасението и е въпрос на време да изпадне.