РБ (Лайпциг) и Аталанта изнесоха спектакъл за феновете, но всичко ще се решава на реванша

РБ (Лайпциг) и Аталанта изнесоха истинско шоу за феновете по трибуните, размениха си куп голови положения, по две греди, пропусната дузпа и завършиха наравно 1:1 в първия 1/4-финал в Лига Европа. Луис Муриел откри резултата в 17-ата минута в полза на гостите, но Давиде Дзапакоста изравни, след като си отбеляза автогол в 58-ата минута.

Двубоят започна с няколко необмислени отигравания от страна на бившия играч на Лудогорец Хосе Паломино, който получи жълт картон в самото начало на срещата, а само след около минута направи и ново нарушение, което можеше да му коства мястото на терена след по-малко от пет минути. В следващите минути домакините на два пъти стреляха по посока на вратата на Хуан Мусо.

В 18-ата минута обаче Луис Муриел избухна със страхотно отиграване на крилото, където преодоля двама играчи на домакините, след което навлезе в наказателното поле и с перфектен удар откри резултата в полза на “богинята”. Само две минути по-късно отново Муриел получи отлична топка в пеналта, но този път изстрелът му премина покрай лявата греда на Гулачи.

В 24-ата минута футболистите на РБ Лайпциг бяха близо до изравняване на резултата. Няколко техни играчи напреднаха бързо и навлязоха в наказателното поле, в крайна сметка топката бе подадена към Андре Силва, но той я прати в дясната греда на Мусо.

Футболистите на Гасперини можеха да отбележат второ попадение в самия край на първото полувреме, когато двойно подаване даде възможност на Марио Пашалич да нахлуе в наказателното поле, но топката се удари в гредата и излезе в аут.

Играчите на Доменико Тедеско получиха дузпа в 57-ата минута, когато Мерих Демирал извърши нарушение срещу Кристофър Нкунку. Зад топката застана Андре Силва, но Мусо направи две великолепни спасявания и отрази не само удара от бялата точка, но и последвалата добавка. Само минута след това обаче центриране на Анхелиньо бе посрещнато некачествено от Запакоста, който си отбеляза автогол за 1:1.

След попадението Аталанта отново вдигна оборотите и на няколко пъти създаде отлични положения пред Гулачи, но играчите на италианския тим се проваляха в завършващите отигравания.

Играчите на РБ (Лайпциг) пропуснаха отлична възможност да осъществят пълен обрат в 82-ата минута, когато отлично подаване отдясно стиган до Доминик Собослай и той стреля прецизно с глава в обратния ъгъл, но в крайна сметка топката се отклони от напречната греда и не влезе в мрежата. Отлична възможност получиха домакините в самия край на редовното време, когато след центриране от ъглов удар се създаде суматоха в наказателното поле на Аталанта, но Хуан Мусо и бранителите със сетни усилия отразиха два изстреля от близко разстояние, за да запазят равенството.

Така двата тима ще решават кой ще продължи напред след седмица в Италия.