Ключова победа за Хебър в дербито със Спартак (Варна)

Отборът на Хебър (Пазарджик) постигна много важен успех с 2:1 над Спартак (Варна) в дербито от 30-ия кръг на Втора професионална лига. Попаденията за домакините реализираха Томислав Папазов (9) и Евгени Игнатов (65). Точен за "соколите" бе Даниел Начев (86).

По този начин футболистите на Николай Митов се доближиха на само три точки от второто място, което се заема именно от варненци.

Двубоят започна перфектно за домакините. Още в деветата минута Евгени Игнатов центрира от фал в наказателното поле, където Томислав Папазов с глава отклони кълбото в мрежата на гостите от Варна.

В 19-ата минута футболистите на Спартак (Варна) пропуснаха отличен шанс да изравнят резултата. Мехмед Сабри излезе очи в очи с Петър Дебърлиев. Атакуващият футболист стреля силно, но опитният страж се намеси на ниво.

В 36-ата минута Живко Петков се обърна и стреля с левия крак, но топката профуча далеч от целта.

Втората част започна с опит за натиск на Спартак, но защитата на "зелените" се справи. В 60-ата минута Веселин Любомиров бе изгонен от главния съдия Неделчо Гаджалов. Халфът получи втори жълт картон, след като направи нарушение срещу Георги Каракашев в центъра на терена.

4 Хебър (Пазарджик) - Спартак (Варна)

В 65-ата минута играчите на Николай Митов нанесоха важен удар в сблъсъка. Пет минути след червения картон за гостите Евгени Игнатов направи резултата 2:0. Опитният полузащитник получи пас от Олег Димитров, а той не се забави и с мощен удар с левия крак матира Иван Дичевски.

В 77-ата минута Даниел Начев опита шут от далечна дистанция, но топката не намери очертанията.

В 86-ата минута гостите стигнаха до гол. Резервата Даниел Начев се разписа след перфектно подаване oт Георги Георгиев.

В последните минути гостите се опитаха да стигнат до равенството, но защитата на Хебър се справи и заслужено запази трите точки, с които се завърна в Топ 4.

ХЕБЪР – СПАРТАК (ВАРНА) 2:1

1:0 Папазов (9)
2:0 Игнатов (65)
2:1 Начев (86)

Стартови състави:

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 24. Томислав Папазов, 18. Радослав Терзиев, 11. Цветелин Тонев, 5. Мартин Михайлов, 34. Олег Димитров, 6. Ивайло Найденов, 8. Евгени Игнатов, 98. Георги Търгов, 12. Емануил Манев, 9. Живко Петков

Спартак (Варна): 21. Иван Дичевски, 2. Велислав Боев, 6. Генади Луго, 23. Мартин Василев, 13. Архан Исуф, 14. Веселин Любомиров, 17. Цветан Илиев, 10. Янчо Андреев, 9. Мехмед Сабри, 27. Иван Колев, 11. Виктор Митев

Снимки: Владимир Иванов