Три минути не стигнаха на Карнобат за точка срещу Саяна

Три минути редовно време не стигнаха на Карнобат да вземе точка от един от коравите отбори в Югоизточната Трета лига Саяна (Хасково) в среща от 24-ия кръг. Възпитаниците на старши треньора Георги Калоянов отстъпиха минимално с 0:1 след гол в 87-ата минута, дело на резервата Ангел Здравчев, който реализира след впечатляващ индивидуален рейд, нахлуване в пеналта и точен изстрел във вратата на домакините.

Класата на гостите си пролича, но и в играта на карнобатлии се видя огромна воля за раздаване и потенциал, достоен за място на отбора на далеч по-предни позиции в таблицата от моментното 15-о място. Футболистите на Карнобат се бориха мъжки, създадоха положения, които не успяха да реализират, но изявите им в изминалата среща определено водят до изводи, че младата селекция на Георги Калоянов тепърва ще трупа нов точков актив, особено след серията от 3 мача без загуба преди мача със Саяна.

Удари на Стоян Николов от фаул, далечен изстрел на Диан Хаджиев, шут на Ненко Петров край вратата, пропуск на Антон Атанасов при центриране на Трендафил Момчилов, бяха част от ситуациите пред вратата на гостите от Хасково. Спас Милушев от Саяна на няколко пъти застраши вратата на домакините, но силните намеси на Николай Горанов предотвратиха негово попадение. Тейнур Марем също бе близо до гола, но с глава стреля малко над напречната греда.

"Имаме подобрение, особено във фаза защита срещу един от най-класните отбори, като изключим един корнер, който проспахме. При гола индивидуалната класа на техния състезател си каза думата. Момчетата изпълниха това, което бяхме замислили, имахме си и нашите положения, но я нямахме тази класа и не можахме да ги отиграем. Това беше разликата. Според мен имаше дузпа за нас, и при тях имаше една спорна ситуация, но така е решил съдията“, сподели наставникът на Карнобат Георги Калоянов.

Двубоят ще се запомни с появата на фен на пистата на стадиона в 5-ата минута, който слезе от трибуните и развя транспарант с надпис „Протест срещу рестрикциите на БФС“.

В следващата си шампионатна среща Карнобат ще има визита на Родопа (Смолян). Двубоят е в сряда, 6-и април, от 17:00 ч. Веднага след това предстои домакинство на Несебър на 9-и април, събота, също от 17:00 ч.