Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 8:1

Етър стигна до равенство срещу Спортист (Своге) със спорна дузпа

Лидерът във Втора лига Етър пропусна възможността да увеличи преднината си на върха. "Болярите" завършиха наравно 1:1 със Спортист в Своге в мач от 29-ия кръг на шампионата.

И двете попадения паднаха след почивката - домакините откриха резултата в 57-ата минута, когато Яни Пехливанов си отбеляза автогол. В 70-ата минута Радослав Апостолов бе точен от дузпа, за чието отсъждане останаха известни съмнения.
Футболистите на Спортист изявиха сериозни претенции към главния съдия Кристиян Колев, но той бе категоричен в отсъждането си.

Това бе осми пореден двубой без поражение за "виолетовите" във Втора лига. Въпреки равенството Етър остава лидер в класирането и вече има актив от 59 точки, докато Спортист (Своге) се намира в средата на таблицата, заемайки 10-ото място.

В следващия кръг отборът на Веселин Великов приема Монтана, а "шоколадите" гостуват на Созопол.