Левски пречупи ЦСКА и взе сериозен аванс в серията - отзивите на живо от зала "Христо Ботев"

Локомотив (Стара Загора) взе ценен успех в дербито срещу НСА и излезе на върха в класирането

Локомотив (Стара Загора) спечели отложеното дерби срещу НСА от 8-ия кръг на женското футболно първенство с 3:1. Старозагорският тим беше по-активният през по-голямата част от двубоя и съвсем заслужено се поздрави с успеха. Резултатът дори можеше да бъде още по-изразителен, но вратарката на столичани Роксана Шахънска се отчете с няколко добри спасявания.

Козмина Душа даде преднина на Локомотив още в 30-ата секунда, а в 39-ата минута Анастасия Скоринина удвои за своя отбор. Малко след като измина час игра Ивана Найденова (63) върна надеждите на НСА, реализирайки дузпа, но в добавеното време Маринела Панайоту (90+2) подпечата успеха на домакините.

Локомотив остава безгрешен в шампионата, като записа 14-а победа от 14 срещи. Поражението за НСА беше първо, а отборът на Силвия Радойска остава на второ място след края на редовния сезон.

Старозагорският тим трябва да изиграе още един мач - отложения срещу Риал (Ковачевци), но вече заема лидерската позиция в класирането.

Срещата започна отлично за домакините от Стара Загора, които откриха резултата още в 30-ата секунда. Защитата на НСА не успя да изнесе топката, след което Нора Димитрова не се ориентира по най-добрия начин в наказателното поле и Козмина Душа се възползва от това, като преодоля хладнокръвно противниковия страж.

В следващите минути столичани се активизираха, но така и не успяха да създадат нещо по-опасно пред Анна Пучова.

Mалко преди да измине половин час игра Анастасия Скоринина опита да изненада Роксана Шахънска с изстрел от дистанция, който обаче премина встрани от вратата.

В 36-ата минута футболистката на домакините Яна Динева си отбеляза злощастен автогол в опит да изчисти топката, но изравнителното попадение бе отменено заради засада.

Само 120 секунди по-късно Локомотив нанесе втори удар по амбициите на НСА. Първо старозагорките удариха напречната греда, а после се получи разбъркване в наказателното поле, където Анастасия Скоринина се оказа най-съобразителна и с глава покачи на 2:0.

Второто полувреме започна равностойно, а в 56-ата минута Габриела Найденова центрира от ъглов удар, а кълбото летеше заплашително към мрежата на Шахънска, но тя успя да реагира и да избие в нов корнер.

Малко по-късно Найденова стреля от границата на пеналтерията, а топката премина на сантиметри от левия страничен стълб.

В 61-ата минута НСА получи право да изпълни дузпа за игра с ръка на Йоана Станкова в собственото си наказателно поле. Ивана Найденова застана на бялата точка и изпрати Анна Пучова в обратния ъгъл - 2:1.

В рамките само на 120 секунди Роксана Шахънска се отчете с две страхотни намеси под рамката. Първо вратарката на НСА отрази изстрел от разстояние на Мария Баска, а след това се справи със Скоринина, която бе излязла очи в очи с нея.

В 80-ата минута отново Скоринина се озова на отлична стрелкова позиция, но този път ударът й дори не попадна в очертанията на вратата.

5 по-късно домакините организираха светкавична контраатака, на върха на която се оказа Варела, която обаче не намери целта.

ЛОКОМОТИВ (СТАРА ЗАГОРА) 3:1 НСА

1:0 Козмина Душа (1)
2:0 Анастасия Скоринина (39)
2:1 Ивана Найденова (63 - дузпа)
3:1 Маринела Панайоту (90+2)

ЛОКОМОТИВ (СТАРА ЗАГОРА): 31. Анна Пучова, 14. Петя Петкова, 23. Йоана Станкова, 7. Яна Динева, 24. Габриела Христова, 3. Габриела Найденова, 16. Николета Бойчева, 35. Анастасия Скоринина, 21. Нина Георгиева, 8. Кристиана Караиванова, 33. Козмина Душа

НСА: 12. Роксана Шахънска, 4. Моника Ръжгева, 3. Яница Иванова, 5. Нора Димитрова, 9. Джесика Котс, 21. Юлиана Александрова, 22. Ивана Найденова, 10. Леонора Желева, 7. Яна Йорданова, 18. Ивелина Павлова, 19. Тея Пенкова