Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград

Септември (София) измести Хебър от Топ 4

Отборът на Септември (София) постигна много важен успех с 2:1 над Хебър в дербито от 29-ия кръг на Втора професионална лига. Гостите от Пазарджик откриха резултата с гол на Олег Димитров (10). Домакините изравниха, след като Марио Илиевски се разписа две минути по-късно. В 23-ата минута Радослав Терзиев си отбеляза автогол, като това бе и последното попадение в сблъсъка.

Първата интересна ситуация се откри в осмата минута, когато Айкут Рамадан пусна отличен пас към Йоан Гаврилов. Атакуващият футболист обаче стреля твърде слабо и право в ръцете на Петър Дебърлиев.

18 Септември (София) - Хебър (Пазарджик) 2:1

В 10-ата минута Олег Димитров се възползва от груба грешка на Димитър Шейтанов, който не се разбра с Асен Георгиев, а от тази ситуация се възползва Димитров, халфът на празна врата откри резултата.

Две минути по-късно Марио Илиевски изравни, след като засече с крак центриране от корнер.

В 23-ата минута Айкут Рамадан центрира на втора греда към Атанас Кабов, който отправи силен пас по земя, където Радослав Терзиев вкара топката в собствена си врата.

В 27-ата минута централният бранител Асен Георгиев стреля майсторски от фал, но топката се отби в горната греда. Шест минути по-късно минута Атанас Кабов не успя от добра позиция да намери очертанията на вратата.

В 50-ата минута Асен Георгиев отправи удар с глава след центриране от корнер, който мина покрай вратата. Малко по-късно Цветелин Тонев отправи нов шут, но слаб, за да затрудни Димитър Шейтанов.

В 60-ата минута Живко Петков излезе на отлична позиция. Нападателят обаче стреля право в тялото на стража на домакините.

Марио Илиевски и Атанас Кабов имаха перфектни положения, с които да направят преднината на своя тим от два гола, но Петър Дебърлиев се справи на високо ниво и с двете ситуации.

В 77-ата минута защитата на Хебър не успя да изчисти центриране отдясно. Топката стигна до Кристиян Пешов, който отправи удар, но покрай вратата.

До края на срещата защитата на Септември (София) се справи с опита за натиск на Хебър и напълно заслужено грабна важния успех в дербито от кръга.

По този начин футболистите на Славко Матич събраха актив от 50 точки, с което изместиха играчите на Хебър, които имат 49 пункта.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) - ХЕБЪР 2:1

0:1 Олег Димитров (10)
1:1 Марио Илиевски (12)
2:1 Радослав Терзиев (23-автогол)

Стартови състави:

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров, 5. Мартин Стойчев, 4. Иван Арсов, 22. Асен Георгиев, 16. Кристиян Пешов, 8. Александър Тодоров, 7. Айкут Рамадан, 6. Атанас Кабов, 14. Марио Илиевски, 23. Йоан Гаврилов

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 5. Мартин Михайлов, 18. Радослав Терзиев, 98. Георги Търтов, 11. Цветелин Тонев, 6. Ивайло Найденов, 34. Олег Димитров, 99. Тодор Чаворски, 77. Октай Хамдиев, 12. Емануил Манев, 9. Живко Петков

Снимки: Борислав Цветанов