Монтана се спъна срещу 10 от Септември (Симитли)

Монтана пропусна възможността да се доближи до местата, даващи право на участие в елита на българския футбол през следващия сезон. "Сините" завършиха наравно 1:1 със Септември (Симитли) у дома в двубой от 27-ия кръг на Втора лига

Гостите поведоха чрез Георги Божилов в 56-ата минута, но в 70-ата останаха с човек по-малко на терена. Това помогна на Монтана и много бързо домакините върнаха едно попадение, дело на Александър Башлиев (74).
Силите на футболистите на Антони Здравков не стигнаха да направят пълен обрат, но въпреки това монтанци продължават добрата си серия от вече 6 последователни мача без загуба в шампионата (3 победи, 3 равенства).

Спечелената точка помага на Септември (Симитли) да се измъкне от опасната зона, като тимът заема 16-о място с 24 пункта. Монтана остава осми с 41 точки, на 7 от четвъртия Миньор.

Монтана 1:1 Септември (Симитли)

0:1 Георги Божилов (56)
1:1 Александър Башлиев (74)