Етър тресна Септември (Симитли) и измести Спартак от върха

Етър победи с 2:1 Септември (Симитли) в първия пролетен кръг от Втора лига. Николай Янков успя да открие резултата в 37-ата минута, когато вкара топката в мрежата след ъглов удар. Преди почивката виолетовите имаха превъзходство в игрови план, но положенията пред вратата на гостите от Симитли бяха малко. В 85-ата минута Цветомир Тодоров с изстрел от границата на наказателното поле покачи на 2:0. В добавеното време френският атакуващ халф Нелсън Галвенели се възползва от малка грешка на Анатоли Господинов, за да фиксира крайното 2:1 за Етър. Така болярите излязоха начело във временното класиране на втория ешелон.