И Елче продължава напред за Купата

И отборът на Елче се класира за осминафиналите на турнира за Купата на краля в Испания, след като надигра с 2:1 като гост състава на Алмерия.

Двубоят започна кошмарно за гостите, но с попадения през втората част те успяха да обърнат развоя на срещата. След равностойни първи минути отборът на Алмерия успя да стигне първи до гол, като негов автор стана Рамазани в 42-ата минута.

След паузата гостите изравниха много бързо чрез Пабло Пиати 52-ата минута. В самия край на срещата Раул Гути отбеляза победното попадение и така Елче се присъедини към 1/8-финалистите в надпреварата.