Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Левски отпадна в предварителния кръг за Купата на България

Миналогодишният финалист Левски (Левски) отпадна в предварителния кръг на турнира за Купата на България по хандбал за мъже след поражение от Добруджа в Добрич с 28:23 (16:13).

Двубоят започна равностойно, но в края на първото полувреме гостите успяха да дръпнат с 16:12. Левски поддържаше аванса си до 55-ата минута, когато водеше с 27:26, но със серия от пет поредни попадения домакините стигнаха до обрат за 31:27 и това се оказа решаващо.

Така Добруджа постигна първа победа за сезона на национално ниво, след като в шампионата заема последното място в класирането с осем загуби в осем мача. На четвъртфиналите добричлии ще приемат Локомотив Горна Оряховица.

Чардафон спечели гостуването си на втородивизионния Калиакра Каварна с 41:22 (20:14), а следващият съперник на габровци ще бъде защитаващият трофея си Шумен 61.

Лидерът в първенството Спартак Варна надделя над НСА в София с 28:16 (11:6) и на четвъртфиналите ще гостува на Пирин 64 в Гоце Делчев.

В предварителния кръг при жените Поморие спечели драматично срещу гостуващия Топлика Минерални Бани с 22:21 (10:13) и очаква мач срещу миналогодишния носител на трофея Етър 64.