Атлетико е близо до лидерите след трудна победа (видео)

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид се поздрави с трудна, но ценна домакинска победа с 1:0 срещу Осасуна в мач от 14-ия кръг на Ла Лига. В герой за “дюшекчиите” тази вечер се превърна защитникът Фелипе Аугусто. Именно той донесе победата на столичани с гол в 87-ата минута. Той се извиси във въздуха и отклони топката във вратата с глава след центриране от ъглов удар.

Преди късното победно попадение играчите на Диего Симеоне изпитваха трудности със създаването на сериозни опасности за вратата на Серхио Ерера. В 56-ата минута Антоан Гризман изпрати топката във вратата на гостите от Памплона, след като му асистира Анхел Корея, но попадението бе правилно отменено заради засада.

Заключителните минути бяха много интересни, като първо Яник Караско бе близо до един от головете на сезона. С фантастична солова акция и поредица от финтове белгиецът буквално скри топката на бранителите на Осасуна, но от близко разстояние и немного добър ъгъл не успя да уцели вратата на Ерера.

Стигна се до 87-ата минута, когато Фелипе порази целта с глава, но в добавеното време Ян Облак трябваше да прави важно спасяване след опасен удар на Роберто Торес. Това доведе до корнер, при който в наказателното поле на домакините се настани и стражът на гостите Ерера. След това пък се получи контраатака, при която Караско реши да стреля от центъра към опразнената противникова врата и топката срещна гредата.

В крайна сметка тимът на Диего Симеоне постигна желания резултат и е четвърти в класирането с 26 точки. Лидери са Севиля и Реал Сосиедад с по 28, а трети е Реал Мадрид с 27. “Лос Бланкос” обаче са с мач по-малко към момента, като утре гостуват на Гранада. Осасуна пък се намира на осма позиция с 19 точки.