Септември (София) стигна до комфортна победа над дубъла на Ботев (Пловдив)

Септември (София) постигна убедителна победа с 3:0 над дубъла на Ботев (Пловдив) в мач от 16-ия кръг на Втора лига. Столичани продължиха с доброто си представяне от предния мач срещу Созопол и нанесоха четвърто попадение в последните 5 мача на пловдивчани.

Резултати и голмайстори от 16-ия кръг във Втора лига

Атанас Чернев откри резултата, след като си каза автогол в 26-ата минтуа. През втората част Атанас Кабов (54’) и вкаралият хеттрик в прешната среща Реди Каса отбелязаха другите две попадения.

С тази победа Септември (София) се изкачва до 4-ото място, изпреварвайки Спартак (Варна). Столичани са с 31 точки, а “соколите” са с 30, но варненци са с мач по-малко. Ботев (Пловдив) II пък е 13-ти със 17 пункта. “Канарчетата” са само на 3 точки обаче от опасната зона.