Септември (София) разгроми Етър и се класира на 1/4-финал за Купата на България

Септември (София) взе сладък реванш срещу Етър и се класира за 1/4-финалите на Купата на България. Столичани разгромиха своя опонент с 4:1 на стадиона в “Драгалевци”, след като през изминалия уикенд загубиха със същия резултат от великотърновци във Втора лига. Стоян Стоичков, Айкут Рамадан и на два пъти Марио Илиевски бяха точни за победителите. Николас Фемия отбеляза почетното попадение за "болярите" в добавеното време.
По този начин серията на Етър от 13 поредни срещи без загуба във всички турнири бе прекъсната. Старши треньорът на великотърновци Веселин Великов направи доста промени спрямо последния мач, за да съхрани силите на някои от основните си футболисти за предстоящото тежко гостуване на Спартак (Варна) във Втора лига. Отборът, воден от Христо Арангелов, завърши двубоя с 10 души на терена, след като Йоан Гаврилов бе изгонен в 74-ата минута.
Съперникът на Септември (София) ще стане ясен след последния осминафинален сблъсък днес, противопоставящ ЦСКА - София и Арда.

Двата отбора започнаха равностойно, като липсваха опасности пред вратарите в първия четвърт час игра. Домакините откриха резултата в 20-ата минута още с първата си голова ситуация пред Анатоли Господинов. Марио Илиевски изведе Стоян Стоичков очи в очи със стража на Етър, а последният не сбърка.

15 минути по-късно Марио Илиевски удвои аванса на столичани с удар от наказателното поле. Атаките на Септември не спираха и Атанас Кабов имаше възможност да направи резултата класически, след като излезе сам срещу Господинов, но вратарят се намеси.

Добрата игра на столичани се пренесе и след почивката, а в 52-ата минута Айкут Рамадан оформи класическия резултат. Той засече остро центриране отдясно и порази противниковата врата за трети път.

В 66-ата Марио Илиевски отново попадна в прегръдките на своите съотборници, след като напредна по десния фланг и с хубав изстрел по земя матира Анатоли Господинов.

Четвърт час преди края на редовното време Йоан Гаврилов остави своя отбор в намален състав, след като получи втори жълт картон заради грубо влизане в краката на противников играч.

В първата минута от добавеното време на срещата Николас Фемия отбеляза почетно попадение за "болярите", с което оформи и крайния резултат.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) - ЕТЪР (ВЕЛИКО ТЪРНОВО) 4:1
1:0 Стоичков (20)
2:0 Илиевски (35)
3:0 Рамадан (52)
4:0 Илиевски (66)
4:1 Фемия (90+1)

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ): Василев, Георгиев, Рамадан, Кабов, Узунов, Гаврилов, Пешов, Илиевски, Ачков, Пърликов, Стоичков

ЕТЪР (ВЕЛИКО ТЪРНОВО): Господинов, Кръстев, Станев, Кънчев, Петков, Дичев, Янков, Христов, Пехливанов, Кнежевич, Марков