Битката на върха в Северозападната Трета лига завърши без победител

Дербито на Северозападната Трета лига между Локомотив (Горна Оряховица) и Спартак (Плевен) завърши без победител при резултат 1:1 в мач от 12-ия кръг на първенството. Алекс Георгиев откри в 51-ата минута за гостите, но само 120 секунди по-късно капитанът на домакините от Горна Оряховица Георги Колев изравни.

В 33-ата минута гостите удариха греда. Преслав Антонов получи топката в наказателното поле, но стълба спаси Ивайло Петков от гол във вратата му. В полседните минути на срещата Локомотив (Горна Оряховица) натисна своя съперник и стигна до 2 чисти положения, но не успя да открие резултата.

Второто полувреме започна с гол на гостите от Плевен. Грешка в защитата на Локомотив позволи на Алекс Георгиев да отнеме и да нанесе удар, с който Спартак да открие в 51-ата минута.

Авансът на плевенчани обаче траеше само 2 минути. В 53-ата минута Локомотив бързо успя да върне попадението. Ъглов удар доведе до разбъркване в наказателното поле на гостите, а най-съобразителен се оказа капитанът Георги Колев, който от близка дистанция простреля Иван Георгиев.

В следващите минути Спартак натисна своя съперник и създаде опасни ситуации пред вратата на домакините, но до попадение така и не се стигна. Последваха минути без напрежение между двете врати. В заключителните секунди хубав удар от воле на Мартин Милков премина на сантиметри от напречната греда.

Така двата тима продължавата да бъдат с равен брой точки - 27 и да заемат първите две места. Все пак заради по-добрата си голова разлика Спартак стои на върха, а Локомотив е втори.

ЛОКОМОТИВ (ГО) 1:1 СПАРТАК (ПЛЕВЕН)
0:1 Алекс Георгиев (51)
1:1 Георги Колев (53)

ЛОКОМОТИВ (ГО): 1. Петков, 11. Велчев, 5. Ахмед, 14. Иванов, 18. Андреев, 15. Копаранов, 23. Генчев, 19. Бакърджиев, 22. Атанасов, 17. Колев, 27. Цачев

СПАРТАК (ПЛЕВЕН): 30. И. Георгиев, 17. А. Георгиев, 5. Върбанов, 23. Ковачев, 21. Макавеев, 8. Сантана, 6. Иванов, 10. Евертон, 18. Антонов, 7. Иванов