Тампа Бей с драматична първа победа за сезона в НХЛ

Тампа Бей Лайтнинг победи със 7:6 след продължение Детройт Ред Уингс с победно попадение на Онджей Палат 2:43 след началото на допълнителното време.

Тайлър Бертуци вкара рекордните в кариерата си четири гола, три от тях през втората третина, за да помогне на Червените криле да окажат здрава съпротива на защитаващите титлата си шампиони от Тампа.

Тампа Бей успяваше да се върне в мача всеки път, въпреки че Детройт поведе най-напред с 3:0, а след това и с 6:3. В третия период Рос Колтън, Никита Кучеров и Алекс Килърн докараха нещата до 6:6 само в рамките на четири минути във финалната третина.

Вратарят на Детройт Алекс Неделкович спаси 41 удара, докато този на Тампа Бей Андрей Василевски отрази 20.

Детройт разпродаде всички билети и даде достатъчно поводи на феновете си да се забавляват в този мач, опитвайки се да излязат от лошия период в историята си, след като не са се класирали за плейофите от 2016-а година насам. Капитанът им Дилън Ларкин откри резултата в първата третина, но нощта за него приключи в средата на втория период, когато беше изгонен от леда с наказание заради удар с юмрук в лицето на Матийо Жозеф.

След като Бертуци вкара хеттрик, Стивън Стамкос върна две попадения до края на втората част, за да свали до 3:4.

Бертуци заби и четвъртото си попадение в началото на третата част, а Владислав Наместников увеличи на 6:3, преди да се стигне до равенството в редовното време.

Снимки: Gettyimages