Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Локомотив (ГО) остана на върха след 3:0 в Свищов

Локомотив (Горна Оряховица) се наложи с 3:0 като гост на Академик (Свищов) и запази лидерската си позиция в класирането на Северозападна Трета лига след седмия кръг. Заслужен успех на „железничарите“. Те пропуснаха да открият резултата още в началните секунди на срещата, когато Димо Атанасов подаде и Георги Колев стреля с глава от 5 метра, но стража на „студентите“ спаси. В следващите 13 минути домакините два пъти излязоха очи в очи с Зехнур Чаушев, но така и не го преодоляха. В 37-ата минута Янислав Цачев подаде на Колев и той откри головата сметка на Локомотив. Футболистите му владееха топката и през втората част. Съперникът пък продължи да действа затворено, разчитайки на епизодични контраатаки. В 69-ата минута Явор Генчев стреля неспасяемо от 25 метра – 0:2. После той уцели и гредата. Четвърт час преди края влезлият като резерва Никола Какамъков бе фаулиран в наказателното поле и Георги Колев вкара дузпата за окончателното 0:3.