Локо (Пд) II надви Димитровград

Отборът на Локомотив (Пловдив) ІІ постигна убедителна победа над Димитровград в мач от 6-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Възпитаниците на Марчо Дафчев и Христо Колев надвиха гостите с 3:0. “Черно-белите” имаха комфортен аванс след само 18 минути игра. В 9-ата минута Александър Колев изведе Георги Мавродиев на добра позиция, играчът на Локомотив стреля и не сбърка за 1:0. В 13-ата минута пловдивчани удвоиха своята преднина. Отново Колев асистира на Мавродиев за 2:0. Резултатът стана класически в 18-ата минута. Александър Колев подаде на Васил Църцев, който се разписа за 3:0. През втората част срещата се изнерви, като основно гостите недоволстваха от дадени отсъждания на съдията. И двата тима претендираха за дузпи в различни ситуации, но реферът не уважи техните искания.

Успехът е втори за "смърфовете", които се изкачиха на 13-то място с шест точки, докато играчите на Димитровград са 11-и с актив от 7 точки.
Следващата събота Локомотив (Пд) ІІ гостува на Загорец в Нова Загора.

снимка: lokomotivpd.com