Пирин отнесе ЦСКА 1948, "червените" докосват дъното

Пирин (Благоевград) отнесе ЦСКА 1948 с 4:1 на стадион "Христо Ботев" и регистрира първи три точки в своя актив. И първа победа в елита след своето завръщане при най-силните. Точни за отбора на Уорън Фийни бяха Красимир Станоев, Станислав Манолев, Антон Карачанаков и Мохамед Брахими, като първият гол падна още в 13-ата секунда. За гостите от София се разписа Ивайло Чочев от дузпа, което обаче се оказа без значение за изхода на мача. Така хората на Мирослав Миндев продължават да нямат победа от началото на сезона.

Срещата започна по отличен начин за домакините. Още в 13-ата минута Красимир Станоев намери мрежата зад национала Даниел Наумов. Халфът на "орлетата" прати куршум от далечна дистанция, който се спря във вратата на гостите - 1:0 за Пирин след един от най-бързите голове в историята на efbet Лига.

Последваха скучни минути, за да дойде средата на полувремето, когато главният съдия Васил Минев отсъди 11-метров наказателен удар за падане в пеналтерията на "орлетата" на деветката на ЦСКА 1948 Денислав Ангелов. Последва съвещание на рефера с VAR, след което дузпата беше отменена, а нападателят на гостите получи жълт картон за симулация.

В 30-ата минута Пирин удвои преднината си. Станислав Манолев получи пас и изскочи на голова позиция. Опитният футболист пусна топката покрай Наумов и резултатът набъбна в полза на домакините - 2:0. Пет минути по-късно Ивайло Чочев можеше да намали, но националът стреля с глава над целта, след центриране от корнер. В 39-ата минута Галин Иванов качи топката на главата на Чочев, но вратарят Петър Петров реагира отлично и изби. Дори обаче да не го беше направил, голът нямаше да бъде зачетен заради засада.

В 43-ата минута съдията отново посочи бялата точка пред голлинията на Пирин. Този път за игра с ръка на Александър Дюлгеров. Ситуацията отново "мина" през VAR, но не се стигна до отмяна на решението. Зад топката застана Чочев, който не сбърка с нисък удар до лявата греда - гол за ЦСКА 1948.

На почивката домакините разведриха обстановката с ретро парчето "Boys, boys, boys" на Сабрина, което обаче се оказа най-интересно за по-дълъг период от време. Едва в 66-ата минута Антон Карачанаков изправи трибуните на крака. Крилото, който влезе като резерва, се стрелна покрай Димитър Илиев в наказателното поле на ЦСКА 1948 и с премерен удар в далечния ъгъл направи 3:1 за "зелено-белите".

В 89-ата минута продължителна акция на "орлетата" завърши с подаване в наказателното поле на Станислав Костов към Мохамед Брахими, който прати топката в мрежата за 4:1. Това беше 12-ти гол във вратата на ЦСКА 1948 от началото на сезона. Така победата закономерно отиде на сметката на домакините.

Пирин 4:1 ЦСКА 1948

1:0 Красимир Станоев (1)
2:0 Станислав Манолев (30)
2:1 Ивайло Чочев (43 - дузпа)
3:1 Антон Карачанаков (66)
4:1 Мохамед Брахими (89)

Стартовите състави:

Пирин: 99. Петров, 38. Дюлгеров, 73. Бенгюзов, 31. Станоев, 7. Брахими, 3. Занев, 18. Дяков, 11. Манолев, 29. Костов, 14. Николов, 6. Попев.

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 4. Лясков, 3. Пиргов, 25. Г. Ангелов, 22. Илиев, 8. Климентов, 18. Чочев, 33. Иванов, 20. Бастунов, 10. Русев, 9. Д. Ангелов.