Дузпа в добавеното време спаси ЦСКА 1948 срещу Локомотив (Сф)

ЦСКА 1948 и Локомотив (София) завъртяха реми 1:1 във втория мач от третия кръг на efbet Лига. Хората на Иван Колев бяха на секунди от победата, но точно изпълнение от бялата точка на Галин Иванов в 92-ата минута спаси "червените". За отсъждането на дузпата главният съдия Георги Димитров си послужи с VAR. В 76-ата минута новото попълнение на Локомотив Илия Димитров откри резултата с изстрел с глава.

30 ЦСКА 1948 - Локо (София)

Първата реална опасност за гол в срещата беше създадена от Денислав Александров от домакините. Плевенското крило изстреля снаряд с десния крак, но топката профуча над вратата на Александър Любенов. В 15-ата минута Галин Иванов също пробва мерника си, но този път се намеси Любенов. В 26-ата минута Раел Лолала от "железничарите" се оказа на чиста позиция пред рамката на Димитър Тодоров, но нападателят шутира над целта.

Последва голям пропуск на Валентин Николов от Локомотив, който посрещна с глава центриране отдясно на Селсо Рапосо, но не намери мрежата. В 40-ата минута десетката на гостите се оказа на върха на бърза контраатака, но стрелбата отново му изневери.

Второто полувреме започна с двуостра игра, като двата отбора създадоха опасни разбърквания в наказателните полета, но до чисти положения не се стигна дълго време. В 64-ата минута Лолала пропусна да засече центриране отдясно, а в ответната атака Денислав Александров получи подаване от резервата Денислав Ангелов на чиста позиция. Изстрелът на крилото на ЦСКА 1948 обаче беше отразен майсторски от вратаря Любенов, последва добавка на Марио Топузов и отново стражът на "железничарите" беше последна преграда пред гола. В 68-ата минута добра намеса имаше и Димитър Тодоров, който отрази удар на Лолала.

В 76-ата минута Илия Димитров, който беше привлечен от Локомотив преди 48 часа, порази мрежата на ЦСКА 1948! Александър Александров центрира меко към вратарското поле на "червените", където защитниците бяха оставили дупка и доскорошният нападател на Левски с хубав удар с глава матира отблизо стража Тодоров - 1:0 за тима от квартал "Надежда".

Нещата отиваха към победа за отбора в бяло и черно, но се стигна до добавеното време, когато Марио Петков игра с ръка в наказателното поле на Локомотив. След консултация с VAR реферът Димитров посочи бялата точка, а Галин Иванов намери мрежата с безпощаден удар - 1:1. Това беше последният важен момент в мача, който предложи добър и динамичен футбол и завърши при равен резултат.

ЦСКА 1948 1:1 Локомотив (Сф)

0:1 Илия Димитров (76)
1:1 Галин Иванов (90+2 - дузпа)

Стартовите състави:

ЦСКА 1948: 1. Тодоров, 5. Минков, 3. Пиргов, 44. Илиев, 11. Александров, 7. Топузов, 18. Чочев, 8. Климентов, 10. Русев, 33. Иванов, 98. Йосков.

Локомотив (Сф): 24. Любенов, 13. Рапосо, 3. М. Петков, 4. Орачев, 22. Семерджиев, 5. Кацикас, 10. Николов, 7. Ал. Александров, 4. Кацаров, 9. Бухмиди, 11. Лолала.

Снимки: Спасияна Сергиева