Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Марица държи изцяло съдбата си след 8:0 в Стара Загора

Марица постигна изключително изразителна победа с 8:0 при гостуването си на Верея в Стара Загора. Двубоят бе от 33-ия кръг на Югоизсточната Трета лига.  "Жълто-сините" съвсем заслужено стигнаха до този резултат, след като имаха пълно превъзходство на перфектния терен на "Трейс Арена". Освен осемте гола възпитаниците на треньора Николай Димитров изпуснаха още дузина положения пред вратата на домакините.

Домакините, които имат една от най-добрите бази в Трета лига, за съжаление отдавна изпаднаха. Те се опитваха да противодействат, но усилията им не бяха достатъчни.

Цял мач изиграха Петър Шопов и Сами Мехмедов, които се представят все по-успешно с екипа на своя тим. Олджай Алиев откри още в 5-та минута, след като навърза няколко бранителя на домакините. В 26-та Милен Танчев удвои с хубав удар. Отново Алиев бе точен за 0:3 в 44-та минута, като така завърши първата част.

В 48-та минута Олджай Алиев бе точен от дузпа за 0:4. Христо Янчев в 69-та увеличи на 0:5. Последваха множество смени в състава на пловдивчани, но и след промените маричани продължиха да бележат. В 74-та минута Георги Георгиев с хубав удар направи 0:6, а Даниел Спасов повтори упражнението в 84-та минута, реализирайки седми гол. Крайното 0:8 оформи Теодор Фърков от дузпа в 87-та минута. Така, въпреки доброто представяне на двамата вратари на домакините Димитър Александров и Димитър Иванов, които направиха страхотни спасявания, пловдивчани стигнаха заслужено до резултатния успех.

Марица продължава да бъде водач в класирането с 80 точки, колкото има и втория Загорец. В последния кръг "жълто-сините" са домакини на коравия тим на Борислав (Първомай). Срещата е следващата събота, от 18 часа, на стадион "Марица".

МАРИЦА: Илия Николов (Виктор Петков), Величко Величков, Димитър Аврамов, Николай Парнаров, Георги Иванов, Христо Янчев (Борислав Дончев), Милен Танчев (Теодор Фърков), Сами Мехмедов, Олджай Алиев (Даниел Спасов), Петър Шопов, Александър Праматаров (Георги Георгиев).
Резерви: Мартин Анастасов, Мариян Бончев.
Треньор: Николай Димитров

снимка и текст: ПФК Марица 1921 Пловдив - PFC Maritsa 1921 Plovdiv