Нефтохимик докосва чудото след драма в Бургас, еуфорията е неописуема (видео)

Нефтохимик спечели с 3:1 домакинството си на Лудогорец 2 и кръг преди края се измъкна от зоната на изпадащите във Втора лига, където на мястото на шейховете се озова Локомотив (Горна Оряховица).

Лудогорец поведе още в 5-ата минута след попадение на Бранимир Костадинов, а в 71-ата Мохамед Брахими изравни от дузпа.

Равенството не устройваше бургазлии, които се нуждаеха от победа, за да изпреварят горнооряховските железничари в битката за оцеляване.

Драмата на стадион “Лазур” настъпи в последния четвърт час. В 79-ата минута Лудогорец можеше отново да поведе, но Георги Чукалов пропусна дузпа. Нефтохимик нанесе своя удар в 88-ата минута, когато резервата Теодор Костов вкара скъпоценно попадение за 2:1, а в заключителните секунди на даденото от рефера продължение Момчил Кузманов добави нов гол за крайното 3:1.

Така кръг преди края Нефтохимик заема 14-о място в класирането на Втора лига, но само с точка повече от намиращия се сред изпадащите Локомотив (Горна Оряховица).

В последния кръг шейховете гостуват на Спортист (Своге) и при успех си гарантират оставане в групата. Железничарите имат визита на Септември (София) и при добро развитие за тях на двубоя в Своге могат да се спасят дори и с равенство.

НЕФТОХИМИК - ЛУДОГОРЕЦ II 3:1

0:1 Бранимир Костадинов 5
1:1 Мохамед Брахими 71 д.
2:1 Теодор Костов 88
3:1 Момчил Кузманов 93

НЕФТОХИМИК: 13. Орлинов, 31. Андреев, 68. Симеонов, 19. Иванов, 3. Петков, 15. Карагьозов, 11. Брахими, 17. Георгиев, 9. Лолала, 14. Мензез, 10. Христов

ЛУДОГОРЕЦ 2: 68. Русанов, 51. Будинов, 38. Найденов, 34. Костадинов, 91. Ганчев, 52. Димитров, 74. Кельовлуев, 50. Петров, 62. Минков, 58. Илиев, 80. Стефанов