Стеф Къри заби 49 точки за успех на Голдън Стейт и подобри рекорди на Коби Брайънт и Майкъл Джордан (видео)

Стеф Къри вкара 49 точки за победата на Голдън Стейт Уориърс над Филаделфия със 107:96 като гост в мач от поредния кръг в Националната баскетболна асоциация. Къри вкара 10 тройки от 17 опита, като с представянето си подобри редица рекорди.

Той стана първият играч в историята на лигата на 33 или повече години, който поне 30 точки в 11 поредни мача, чупейки върховото постижение на Коби Брайънт от 10 поредни срещи.

Освен това плеймейкърът на Уориърс стана едва вторият баскетболист след Майкъл Джордан на 33 години или повече, който вкарва минимум 45 точки в два поредни мача.

За Къри това бе и шести мач през сезона с поне 10 отбелязани тройки в един мач, като никой друг играч в цялата история на НБА няма повече от 5 такива срещи в кариерата си срещу името си.

До полувремето Филаделфия и Уориърс вървяха кош за кош, като резултатът бе равен - 55:55. След паузата обаче отсъствието на Бен Симънс в състава на домакините си каза думата и те не успяха да спрат Къри по никакъв начин. Андрю Уигинс добави още 16 точки за успеха на Голдън Стейт, докато за домакините от Филаделфия, които въпреки загубата остават начело в класирането на Източната конференция, с 28 точки, 13 борби и 8 асистенции завърши Джоел Ембийд. По-малкият брат на Стеф Къри - Сет, вкара 15 точки за Сиксърс.