Севлиево и Янтра (Полски Тръмбеш) не излъчиха победител в дербито на Северозапад

При резултат 1:1 завършиха в Севлиево едноименният тим и Янтра (Полски Тръмбеш) в мач от 24-ия кръг на Северозападната Трета лига. Случилото се на терена напълно оправда очакванията за дерби на кръга. Стана изключително оспорвана и безкомпромисна битка по всички части на терена.

Още в началните секунди вратарят на гостите спаси опасен удар на противник. През цялото първо полувреме домакините бяха по-дейният тим. По една критична ситуация имаше пред двете врати.

Втората част беше равностойна. В 65-ата минута Атанас Георгиев вкара красив гол от границата на наказателното поле. Само след 5 минути обаче селекцията на Петър Кръстев заличи пасива. Севлиевски бранител задържа в наказателното поле Красен Каравелов, рефера отсъди дузпа, която Любомир Генчев превърна в гол. Той и Николай Иванов пропусна по едва възможност за тима от Полски Тръмбеш.

Противникът също имаше две възможности за попадение. В 82-ата минута капитанът на Севлиево Атанас Фиданин извърши грубо нарушение и получи втори жълт и червен картон. Малко след това Рашков спаси опасен удар с глава.