Вихър удари Севлиево в Северозападното дерби

Вихър победи с 1:0 в Славяново едноименния тим на град Севлиево в мач от 23-ия кръг на Северозападната Трета лига. Двубоят е пряк спор в битката за второто място в класирането. Адмирации за домакините, които въпреки кадровите проблеми тотално надиграха съперника и дори пропуснаха да бият по-изразително. Треньорът Николай Боянов не можеше да разчита на титулярните си централни защитници Тони Палукрушев и Светослав Кръстев. На загрявката преди срещата се контузи и вратаря Теодор Тодоров.

Това наложи в рамката на вратата да застане невъзстановеният от травма страж Светлин Линев. В 20-ата минута пък със контузия напусна терена Кристиян Тафраджийски. Славяновският състав обаче доминираше. През първата част севлиевският вратар Христо Лалев спаси удари на Константин Генков и Цветан Петров, а от голлинията Жюлиен Бенков уцели гредата. В 50-ата минута влезлият като резерва Иван Иванов отклони топката към точката на дузпата и от там Станислав Иванов я заби в мрежата – 1:0. Воле на Петров от 25 метра отново изпрати топката в гредата.

Гредата за трети път спаси севлиевският страж, но този път след удар с глава на Иван Иванов. Той и Ивайло Иванов пропуснаха да завършат с попадение контраатаки на отбора си. В 82-ата минута Генков беше хванат за ръката и повален в наказателното поле. Той изпълни дузпата, но Лалев спаси. Севлиевци само веднъж поставиха на изпитание Линев. В последните секунди обаче можеха да изравнят резултата, когато с помощта на силния вятър топката излъга вратаря на Вихър, но Любомир Борисов изби от голлинията. С този успех отбора от Славяново се утвърди на второто място.