Бдин (Видин) с пети пореден хикс

1:1 завършиха във Видин местния Бдин и дубъла на Етър (Велико Търново) в мач от 22-ия кръг на Северозападната Трета лига. Това е пето поредно равенство за домакините, които се борят за спасение от изпадане. Днес стана двуостър двубой, като съперниците заложиха на атаката. По едно стопроцентово положение имаше пред двете врати през първата част. Капитанът на търновлии Димитър Байдаков изпревари дори и вратаря, но шутира над гредата. Александър Соколов пък финтира бранител и озовал на отлична позиция пропусна да даде аванс на бдинци. По още няколко ситуации имаше пред двете врати.

В 60-ата минута левия защитник на видинчани Стойчо Стойков нахлу в наказателното поле, където падна, но рефера остана безмълвен за молбите на домакините за дузпа. В 64-ата минута Мохамед Сила насочи с глава центрираната от корнер топка в гредата. При ответната атака, Байдаков се пребори за топката, шутира, последва още един удар на Стивън Манолов и топката спря в мрежата – 0:1. Битката продължи с няколко суматохи. Така се стигна до 83-ата минута когато Соколов бе фаулиран в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа за окончателното 1:1.

Бдин – 24. Павел Станев, 9. Денис Николов (капитан), 6. Стойчо Стойков, 17. Мохамед Сила, 3. Стефан Стефанов, 8. Кристиан Коцов, 19. Милчо Милчев, 7. Денис Георгиев, 14. Александър Соколов, 10. Александър Иванов, 11. Кирил Кръстев. Треньор – Диян Попов

Eтър II – 1. Иван Георгиев, 5. Димитър Цонев, 4. Десислав Пенев, 21. Антониян Харалампиев, 6. Димитър Динев, 15. Теодосий Райков, 16. Юлиян Райков, 10. Кристиян Кънчев, 17. Стивън Манолов, 7. Димитър Байдаков (капитан), 70. Христо Марков. Треньор – Марин Стефанов