Лацио трябваше да повежда на три пъти, за да пречупи последния (видео)

Лацио трудно стигна до домакинска победа с 3:2 срещу последния в класирането Кротоне. Римляните на три пъти повеждаха, като последния път това бе достатъчно за крайния успех.

Сергей Милинкович-Савич откри резултата още в 14-ата минута, но Симеон Нванкво изравни в 29-ата. Луис Алберто даде нова преднина на домакините преди почивката, но пет минути след нея Нванкво пак изравни, този път от дузпа. Фелипе Кайседо отбеляза победния гол в 84-ата минута.

За "орлите" това бе глътка въздух след три поредни загуби във всички турнири. Отборът на Симоне Индзаги е седми в класирането и изостава на 4 точки от градския си съперник Рома, който е четвърти.
И двата отбора започнаха да атакуват от рано, което стана причина за открит футбол. Първата възможност се откри пред Чиро Имобиле, който бе изведен с дълга топка зад защитата. Италианският национал не овладя добре, но успя да стреля от малък ъгъл и вратарят на гостите отрази удара. Жуниор Месиас пробва рефлексите на Рейна пред другата врата.
Лацио поведе в 14-ата минута, когато Стефан Раду намери Милинкович-Савич и сърбинът стреля от воле. "Орлите" владееха топката в големи периоди и търсеха втори гол, но Кротоне отговори при първия си реален шанс. Нванкво или Сими, какъвто е прякорът му, получи топката с гръб към вратата, но успя да се обърне и да прави топката в мрежата след половин час игра.
Тимът на Симоне Индзаги успя да си върне преднината преди почивката. Имобиле без да иска намери Луис Алберто на границата на наказателното поле, а испанецът с прецизен удар направи резултата 2:1. Изглеждаше, че домакините контролират събитията на терена, но в началото на втората част Сими отново ги наказа. Той бе изведен отляво и потърси Месиас, който бе повален в наказателното поле. От отсъдената дузпа Сими изравни.
Последваха атаки на Лацио и положения пред вратата на Кордас, който се справи с изтрел на Луис Алберто, минал през два рикошета. След това Кореа имаше две възможности, но не успя. Играчите на Индзаги започваха да се изнервят, а треньорът извади Имобиле и Кореа и пусна Мукири и Кайседо в търсене на промяна. Двамата вратари спасиха по една ситуация преди Кайседо да донеде победата на римляните в 84-ата минута.