Гол в последните секунди донесе точка на Карнобат

Загорец помете Несебър с девет гола

Карнобат и Борислав 2009 (Първомай) завършиха 2:2 в среща от 10-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Карнобатлии стигнаха до точката след гол в добавеното време към редовните 90 минути, когато Георги Калоянов центрира от корнер, а резервата Даниел Стаматов с глава изпрати топката в мрежата на гостите от Първомай за 2:2. В 72-ата минута пък тимът на Борислав остана с човек по-малко на терена, след като втори жълт картон получи Васил Василев.

През първата част на мача паднаха останалите три гола. Юношата Ненко Петров реализира в 5-ти, пореден, мач, отбелязвайки за 1:0. Талантът от школата на Карнобат откри резултата в 12-ата минута. Тогава след кратко разиграване в пеналта на Борислав с топката игра Антон Атанасов, който стреля, а избитата от вратаря топка попадна в Петров, който не сгреши. За 6 минути гостите не само изравниха, но и обърнаха резултата. В 32-ата минута Шабан Османов центрира към Никола Данчев, който с глава вкара за 1:1. В 39-ата минута Ангел Здравчев получи топката в пеналата на Карнобат, където намери пролука сред куп от играчи и вкара за 1:2.
Ненко Петров, който на няколко пъти пропусна отново да се разпише, пробвайки удари от различна дистанция и с различна сила. Георги Калоянов, Антон Атанасов, Стоян Калев и Георги Тузаков също бяха сред играчите, които пробваха с удари да застрашат вратата на гостите, но без успех в завършваща фаза, особено през втората част. За отбелязване е и ситуация с удар на Георги Тузаков в 68-ата минута, когато топката буквално „облиза“ страничната греда, но излезе в аут. Основна заплаха за вратата на Карнобат бяха ударите на Османов, А. Здравчев и Василев.

След този двубой Карнобат е на 14-о място с актив от 9 точки. Следващата среща на отбора е свързана с гостуване на Ямбол, в мач от 11-ия кръг.
„Добре започна мачът за нас, вкарахме ранен гол, след това имахме едно-две положения, с които не можахме да затворим мача. След това – стара слабост, от статично положение успяха да ни изравнят, после падна и втори гол. Хубавото е, че показахме характер. Мисля, че второто полувреме имахме доста ситуации. Играхме през втората част на една врата, но много трудно отбелязваме гол. Не играем лошо, но малко напрежението ни идва в повече, с оглед на точковия актив“, сподели старши треньорът на Карнобат Георги Калоянов.