Вихър подчини Етър II в Славяново

Вихър (Славяново) победи с 2:0 втория отбор на Етър (Велико Търново) в мач от седмия кръг на Северозападната Трета лига. Очакванията за лесна победа на домакините не се оправдаха. Въпреки че славяновския тим имаше превес, през първото полувреме интерсните ситуации се редуваха и пред двете врати. Станислав Иванов на два пъти беше близо до гол, като при първата възможност търновски защитник изби топката от голлинията. Гостите също имаха шанс за попадение. Такова падна обаче в тяхната врата. Случи се десетина минути преди почивката, когато Светлин Златарев пое топката в центъра на терена, подаде я на Йоан Петков, който пък изведе Иван Иванов пред празната врата и нападателя откри резултата.

През втората част „болярите“ бяха близо до изравняване. Веднъж уцелиха гредата. В друг случай Христо Марков преодоля и славяновския вратар, но насочи топката в аут. Така се стигна до 81-ата минута, когато капитана Константин Генков проведе самостоятелен рейд по дестния фланг, навлезе към вратата и с шут по диагонала в далечния ъгъл фиксира крайното 2:0.

Треньорите:
Николай Боянов: „Доволен съм от победата. Срещу нас излезе отбор, който въпреки почти юношеската си възраст показа, че е научен да играе футбол. Спазва стриктно тактическата дисциплина и трябваше да вложим доста усилия за да вземем трите точки“.
Марин Стефанов: „Доволен съм от представянето на младия ни отбор. Негативният резултат го отдавам на липсата на опит. Такъв ще придобием с течение на времето, през което ще продължим да работим изключително сериозно, както досега“.