Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Дубълът на Ботев (Враца) с класика в Свищов

Вторият отбор на Ботев (Враца) победи в Свищов местния Академик с 3:0 в мач от шестия кръг на Северозападната Трета лига. Крайният резултат не отговаря на показаното на терена. „Студентите“ обаче не успяха да материализират нито едно от положенията си пред противниковата врата.

В средата на първото полувреме Мирослав Маринов даде тон за победата на врачани с шут от границата на наказателното поле в горния ляв ъгъл на свищовската врата. Домакините опитаха да отвърнат. Най-добрата възможност за тях дойде в 52-ата минута, когато Преслав Антонов уцели гредата. Друг шанс пропиля Преслав Петков. Селекцията на Любен Любенов изкова успеха за няколко минути в средата на втората част. Първо Ремзи Неджип реализира със странична ножица, оползотворявайки подаваде на Николай Методиев. Голмайсторът после изведе Мирослав Маринов очи в очи с вратаря на Академик и стана 3:0.

Академик: 84. Виктор Владимиров, 3. Иван Ганев (капитан), 15. Пламен Ангелов, 7. Георги Йорданов, 17. Ивайло Данаилов, 5. Валентин Антонов, 6. Момчил Тодоров, 23. Кристиан Аначков, 8. Радослав Батов, 11. Преслав Антонов, 9. Преслав Петков.
Треньор – Борислав Борисов

Ботев II Враца: 34. Христо Георгиев, 94. Людмил Йотов, 11. Виктор Василев, 14. Ивайло Маринов, 21. Ивайло Кунчев (капитан), 16. Камен Каменов, 9. Кирил Кръстев, 71. Любослав Младенов, 30. Мирослав Маринов, 19. Ремзи Неджип, 4. Цветко Иванов.