"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

ОФК Карнобат загуби у дома от Розова долина

ОФК Карнобат загуби с 0:1 шампионатната си среща с Розова долина (Казанлък), в мач от 6-ти кръг на Югоизточна Трета лига.

Единственото попадение в мача реализира Пламен Колев в 46-та минута, когато изпрати топката във вратата на домакините при избит удар на Данаил Иванов от вратаря Борислав Тотев.

Карнобатлии, въпреки множеството кадрови проблеми, свързани с контузени, наказани и отсъстващи състезатели (сред които Станимир Митев, Даниел Стаматов, Стефан Стаматов, Антон Иванов и други), дадоха всичко от себе си, за да зарадват многобройните си фенове, но липсата на шанс пред гола не позволи точка или 3 да останат в Карнобат.

И ако от една страна зрителите видяха добро представяне и пропуски от своите любимци, то от друга бяха факт отстраняването от игра на Стоян Калпаклиев за два жълти картона и контузията на Ясен Тузаков, който бе фаулиран в наказателното поле на Розова долина, но дузпа не бе свирена. Именно тези моменти създадоха мигове на напрежение – на терена и по трибуните, като несъгласието на футболисти и фенове бе свързано със съдийските решения.

"Получи се равностоен мач. Първото 100 % положение беше за нас, но в началото на втората част проспахме една ситуация, което ни е стара слабост.

Явно съдиите са решили, че тук няма условия, че теренът не става, не се играе футбол, явно искат ние да изпаднем. Не мога да си обясня това. Вече се събраха два-три мача, не знам каква е причината, явно нещо не сме им приятни. Кадровите проблеми са вследствие на съдийските решения.

1000 % дузпа като не се свири, как да ги успокоя тези момчета, при положение, че тя е очевадна ? Не стига, че не ни дават дузпа, ами и ни дават два жълти картона в рамките на 10 секунди. Предният мач със Спартак Пд беше същата работа. 100 % дузпа не ни дадоха при 2:1 за нас, след това се измисля никаква дузпа срещу нас, ето – реакция от наш състезател и червен картон с наказание за два мача. И отново – грешни съдийски решения и червен картон. Ние просто не можем да се надиграваме, защото 50-та – 60-та минута сме с човек по-малко, а със Спартак на моменти бяхме и с двама по-малко на терена.
Доколкото разбрах този съдия съдийства в професионалния футбол. Трябва някаква отговорност да поемат и съдиите. Не може ние да губим точки, премии и т.н., а на тях да си им вървят мачове, заплащане и т.н.“, заяви наставникът на ОФК Карнобат Георги Калоянов, цитиран от пресслужбата на клуба.

"И двата отбора излезнахме да играем футбол, но за жалост, както в предни мачове, имаше спорни ситуации. Мисля, че повечето хора по трибуните вдигнаха кръвно. По никакъв начин не искам да нападам и обвинявам съдиите, но ситуацията беше такава, че дори състезателите от Казанлък помислиха, че ще изгонят техния вратар с червен картон", заяви капитанът на домакините Пламен Димитров.

В следващата си среща карнобатлии ще гостуват в регионално дерби на ОФК „Несебър“. Двубоят от 7-ми кръг е на 19-ти септември, събота, от 17:00 ч.