Кубрат 2016 с първа победа в първенството

Футболистите на Кубрат 2016 (Кубрат) постигнаха първата си победа в новото първенство в Трета лига – Североизточна аматьорска група. На градския стадион в малкия лудогорски град пред около 400 зрители възпитаниците на Милен Петров надделяха над гостите с 2:0.

В първата част на мача играта беше равностойна и дватаотбора не можаха да си отбележат гол. В началото на втората част сина на треньора -Петър Петров в 60-та мин. порази вратата на Добромир Дочков за 1:0.

Гостите от Нови пазар с доста нови състезатели в новото първенство се вдигнаха на щурм и осъществиха няколко опасни атаки към вратата на Кадир Мустафа. Пропуските на Митко Митков, Калоян Петров, Преслав Пасев и Христо Александров се отразиха накрайният резултат от мача. В 87-та мин. бърза контраатака на Кубрат 2016  доведе донов гол във вратата на „Ботев“(Нови пазар) реализиран отново от Петър Петров.