Доростол (Силистра) с първа победа у дома

Футболистите на Доростол (Силистра) са новаци в Трета лига – Североизточна аматьорска група. В първите два мача тимът все още беше едва сформиран и съвсем закономерно загуби. В третия кръг, въпреки гостуването на силния отбор на Тополи 2010 (Тополи) на стадион "Луи Айер" силистренци се представиха достойно и спечелиха мача с 2:1. И трите гола в двете врати паднаха през първата част. В 16-та мин. Мелих Алим реализира красив гол във вратата на Еманоел Евстатиев и зарадва многобройните привърженици от крайдунавския град. В 26-та мин. гостите изравниха. В 37-та мин. Илиян Илиев върна радостта на терена и по трибуните за 2:1, при който резултат двата отбора се прибраха на почивката.

През втората част "доростолци" владееха играта и често атакуваха вратата на гостите. Въпреки игровото си предимство, гол обаче не падна и срещата завърши съвсем закономерно с първата победа за Доростол (Силистра) в Трета лига – Североизточна аматьорска група.

В следващия кръг Доростол гостува на Лудогорец III (Разград), докато Тополи 2010 приемат у дома Устрем (Дончево).