ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВА ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

Лудогорец U18 спечели Купата на БФС

Лудогорец  U18 ще представя България в Младежката Шампионска лига, след като спечели финала за купата на БФС срещу Септември (София) с 3:1. Мачът се игра на стадион "Ивайло" във Велико Търново. Момчетата на Стефан Славов имаха превъзходство през целия мач и можеха да спечелят още по-категорично. На два пъти и гредите помогнаха на съперника да инкасира по-малко голове.

"Орлите" откриха още в 3-ата минута. Алекс Луканов бе най-съобразителен след едно центриране от корнер и с едно докосване отклони топката в мрежата. В 19-ата минута Хидает Хюсеин пропусна от удобна позиция. Двата отбора се оттеглиха за почивка при този резултат.

Второто полувреме не започна добре за разградчани, които получиха гол от дузпа в 57-ата минута. Точен за Септември от бялата точка бе Симеон Александров. В 72-ата минута Петър Георгиев изкочи сам срещу стража на столичани и технично го прехвърли за 2:1. Отново Георгиев бе точен в 85-ата минута, като от 7-8 метра прати топката в мрежата с отмерен удар.

След последния съдйиски сигнал "орлите" триумфираха заслужено и се окичиха със златните медали. Младите таланти на клуба вдигнаха във въздуха треньора си Стефан Славов, а след това и купата на БФС.