Бразилско шоу в Кипър, Левски - Рапид 3:2

След поредица от колебливи мачове до този момент в Кипър, Левски се възроди и буквално смаза за едно полувреме втория в румънското първенство Рапид Букурещ. Сините поведоха с 3:1 след 45 минути игра, а попаденията бяха дело на Жоазиньо - 20-та минута от дузпа, Жеан Карлос- 36-та и Николай Димитров - 44-та минути. Преди това Рапид бе излязал напред в резултата след точно изпълнена дузпа от Дика в 15-та минута.
През втората част румънците върнаха един гол чрез резервата Бойа, но така и не успяха да се доберат до равенството.

Сините изнесоха изключително качествена продукция, въпреки силния вятър, който пречеше на играта и на двата отбора.

Резултатът бе открит в 15-та минута, когато реферът на двубоя даде доста спорна дузпа в полза на румънците и Дика не остави шанс на Петков. Това мобилизира българския шампион и най-вече двете най-нови бразилски попълнения Жоазиньо и Жеан Карлос, които за няколко минути попиляха отбраната на румънците.

Първо в 17-та минута дребосътът Жоазиньо направи пробив по лявото крило, центрира към Карлос, но таранът не успя да засече центрирането на своя съотборник. Централният нападател на "сините" се реваншира за пропуска си в 20-та минута, когато спечели дузпа за Левски. Той получи пас в наказателното поле от Миро Иванов и бе съборен от румънски бранител. Зад топката застана Жоазиньо, който с удар по земята изравни резултата.

Бразилската фиеста не спя до тук, защото в 36-та минута Жеан Карлос направи пълен обрат, след като засече центриране на Николай Димитров. Именно пробвалият се в английския гранд Арсенал - Хичо покачи на 3:1 след тупалка от 17 метра.

До края на полувремето Рапид можеше да намали, но удар на техен футболист от фаул нацели гредата.

През втората част румънците се опитаха да се доберат поне до равенство, но пропуск на Ерея в 55-та минута не успя да ги върне в мача. Това стори Бойя в 64-та минута, когато със силен удар върна едно попадение. Две минути по-късно румънците създадоха последното си опасно положение, но голмайсторът Бойа пропусна да изравни.

Срещата бе наблюдавана от собственика на българския шампион - Тодор Батков и почетния президент - Майкъл Чорни.

ЛЕВСКИ - РАПИД БУКУРЕЩ 3:2