СуперМуту и Джила биха тима на Михайлович

Отборът на Фиоренитна победи с 3:1 като гост Болоня в отложения от вчера мач от 22-рия кръг на Серия "А" и измести Рома от петото място в първенство. Головете реализираха Адриан Муту (2) и Алберто Джилардино, докато Мингацини бе точен за домакините. Румънецът се завърна в игра, след като пропусна последните три мача поради контузия в лакътя по най-добрия начин. Той откри след удар от въздуха в шестата минута, когато бе намерен от Монтоливо. Десет минути по-късно отново италианският национал намери своя колега от атаката, Муту майсторски преодоля Антониоли и с точен удар направи 2:0.

Играчите на Синиша Михайлович се опитах да се върнат в мача, но Фрей спаси удар на Освалдо. Втората част започна добре за Болоня. Играчите на Михайлович намалиха още в 52-ата минута с първия гол на Минганцини в неговия мач номер 300 в Серия "А". До края на мача двата тима пропуснаха добри възможности за гол, а в последната минута голмайстор номер едно на Фиорентина Алберто Джилардино реализира своя 13-и гол за сезона след подаване на Семиоли. За Болоня това е втора поред домакинска загуба след 1:4 от Милан преди седмица.

Тимът на Михайловч е с актив от 22 точки и заема 16-ото място, докато Фиорентина е на пета позиция с 38 точки, две по-малко от четвъртия Дженоа.

БОЛОНЯ -ФИОРЕНТИНА 1:3