Пипо Индзаги и Шевченко отсрамиха Милан срещу Хановер

Отборът на Милан победи трудно с 3:2 като гост тима на Чавдар Янков Хановер в контрола, играна на "AWD Aрена" пред над 50 000 зрители. Головете за "росонерите" бяха дело на Пипо Индзаги (2) и Андрий Шевчнеко, които се разписаха през втората част. През първото полувреме Хущи бе открил за домакините. Той изпълни дузпа в 10-ата минута, но Дида спаси, като при добавката футболистът изведе германците напред. Бразилската суперзвезда Кака бе резерва, като се появи на почивката на мястото на сънародника си Роналдиньо. Именно 26-годишния бразилец промени визията на игралите с бяло днес италианци. Първо Шевченко изравни след хубав удар с левия крак от 18 метра, а две минути по-късно СуперПипо бе оставен непокрит и след центриране на Антонини не сгреши от два метра. Кака бе много активен, но нямаше шанс при ударите към вратата на Енке. След направенитe няколко смени от Анчелоти, където в игра се появи и 24-годишния чилиец Уртадо, който е на проби при "червено-черните", Ханке изравни в 74-ата минута. Той бе изпуснат именно от тъмнокожия бранител, който не успя да впечатли с изявите си. Минута по-късно страхотно подаване на Кларънс Зеедорф изведе Индзаги зад отбраната на домакините. Нападателят пое топката на гърди, след което хладнокървно изведе гостите напред. Голмайсторът бе капитан на тима, като освен двата гола уцели и гредата в последната минута на мача. През първата част дебют за Милан направи Тиаго Силва, който остави отлични впечатления с изявите си. Вратарят Дида също на два пъти спаси страхотни положения до почивката, след което бе заменен от Желко Калач. Роналдиньо не успя да покаже също най-доброто от себе си за първите 45 минути.
Българският халф Чавдар Янков не игра в мча поради травма.

ХАНОВЕР - МИЛАН 2:3