Коринтинас и Роналдо на полуфинал за Купата на Бразилия

Отборът на Коринтинас завърши 2:2 като гост на Флуминензе в срещата реванш от 1/4-финалите за Купата на Бразилия и с общ резултат 3:2 продължи напред в турнира. Роналдо игра всичките 90 минути, но нямаше шанс да се разпише. Въпреки това тимът му поведе с два гола още до почивката. Чикао откри резултат още в шестата минута след страхотно изпълнен пряк свободен удар. Десет минути по-късно  Хорхе Енрике удвои, слeд като майсторски прехвърли вратаря на домакините Фернандо Енрике в наказателното поле. Попадението попари близо 70-те хиляди фенове на Флуминензе, присъстващи на "Маракана", които се надяваха да могат да празнуват победа и класиране на полуфинал.

През втората част играчите на Крало Алберто Перейра се активизираха и само в рамките на пет минути се върнаха в срещата след голове на Алан (63) и Тиаго Мендеш (68). Въпреки бурната подкрепа на публиката домакините не успяха да стигнат до нов гол и отпаднаха за радост на Роналдо и компания.

В друг 1/4-финал Фламенго отстъпи с 1:2 при гостуването си на Интернасионал и след 0:0 в първата среща грандът от Рио отпадна.
За най-обичания клуб в Бразилия не игра "Императора на Рио" - Адриано, тъй като все още не е в кондиция. Изпадналият миналата година в Серия Б тим на Вашко да Гама направи 1:1 като гост на Виктория и след успеха с 4:0 в първата среща е сред полуфиналистите. Коритиба пък надигра онази нощ Понте Прета с 1:0 с гол в 87-ата минута на Жерадо и с общ резултат 3:2 бе първият полуфиналист.