Balkan Grand Prix 6

ЦСКА повтори основната си грешка от трагичната есен на 2010

Отборът на ЦСКА завърши на второ място в края на есенния полусезон с равни точки с лидера Лудогорец. "Червените" бяха само на 5 минути от това да зимуват на върха, но двата гола на съперника от Разград в последните минути ги оставиха в подножието. Въпреки значително по-добрата есен, в сравнение с трагичната 2010 г., "армейците" не успяха да изчистят основния си проблем - представянето в мачовете с новаците в "А" група.

През есенния полусезон ЦСКА изгуби цели 6 точки в тези срещи. Още в 3-ия кръг те завършиха 2:2 с Видима-Раковски в Севлиево. Последва безлично нулево реми с Калиакра на "Васил Левски", а за финал - 1:1 с Академик (София).

През тази година "червените" все пак успяха да вземат една победа в тези срещи - 3:0 срещу Светкавица в Търговище след 66 минути мъка. В другите две срещи обаче те отново не можаха да преборят съперниците си - 2:2 с Ботев във Враца и вчерашното 2:2 с Лудогорец. Изгубените 4 точки в тези два мача попречиха на ЦСКА да е убедителен лидер в класирането и оставиха интригата в първенството за пролетния полусезон, след като четири отбора са събрани в рамките само на три точки.