Удинезе изхвърча от Лига Европа (видео)

Отборът на Удинезе приключи рано-рано участието си в турнира Лига Европа. Италианският тим отпадна на крачка от груповата фаза след като бе отстранен от Слован (Либерец) в плейофа. Днес двата тима завършиха наравно 1:1 в Чехия, но в първия мач Слован се наложи с 3:1 и с общ резултат 4:2 се класира в групите на турнира.

Домакините първи откриха резултата в днешния мач с попадение на Деларж в 23-ата минута. Удинезе успя да се върне в мача в 42-ата минута чрез Лазари. През втората част обаче "зебрите" останаха в намален състав след като Перейра бе изгонен от игра и това окончателно уби ингригата в мача, който завърши без повече попадения в двете врати, което бе добре дошло за Слован, който продължава напред в турнира.

Слован - Удинезе 1:1 (в първия мач 3:1)
1:0 Деларж (23)
1:1 Лазари (42)