Реал Мадрид поднесе титлата в ръцете на Барса (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид на практика короняса Барселона, след като направи 2:2 у дома срещу Валенсия в среща от 36-ия кръг на Ла Лига, играна на "Сантиаго Бернабеу". Така два кръга преди края каталунците имат четири точки преднина и се нуждаят само от една победа в оставащите срещи с Атлетико Мадрид и Депортиво Ла Коруня. "Прилепите" наказаха две грешки в домакинската защита в 20-ата и 26-ата минути чрез Пако Алкасер и Хави Фуего. В 45-ата минута Кристиано Роналдо изпусна дузпа, а двата гола на Пепе (56) и Иско (84) само вдъхновиха "Бернабеу" да пее до финалния сигнал.

Реал Мадрид - Валенсия - 2:2 Хавиер Ернандес поведе "бялата" атака, а възстановеният Карим Бензема беше оставен на пейката. Карло Анчелоти подреди 4-3-3 с Гарет Бейл и Кристиано Роналдо по двете крила. Серхио Рамос се завърна в защитната част на състава. Нуно Санто избра Пако Алкасер за централен нападател, подпомаган от фланговите Софиан Фегули и Пабло Пиати.

Реал Мадрид - Валенсия Срещата започна с опасен удар на играещите с новите си екипи гости. Още в 30-ата секунда Икер Касийяс изби в корнер, а набегът подсказа намеренията на "лос че". В третата минута Кристиано Роналдо поиска дузпа - реферът не посочи бялата точка. Между 14-ата и 19-ата минута домакините нямаха късмет и нацелиха три греди, една от които при сигнал за засада.

Реал Мадрид - Валенсия - 2:2 Първо Гарет Бейл завъртя топката над стената при фал, а Диего Алвеш изгледа топката, която се отби от напречната греда. В 17-ата Бейл беше с мъничко в засада, а и без това стреля в гредата. В 19-ата Роналдо се извиси над всички при корнер, насочи почти отлично с глава, но малшансът споходи и него, след като кълбото се отби в горната гредата.

Реал Мадрид - Валенсия - 2:2 Само минута по-късно гостите от "Местайя" стигнаха до гол. Хосе Гая центрира отляво, Пепе изпусна Алкасер и "деветката" насочи точно от пет метра, неспасяемо за Икер. "Лос меренгес" претърпяха втори сериозен удар в 25-ата минута, когато Тони Кроос трябваше да напусне поради контузия в задната част на бедрото. Минутка по-късно валенсианци нанесоха ново круше в главата на еврошампиона. Топката беше центрирана от фал, защитата изпусна Фуего, който технично стреля с глава зад гърба си към ниския далечен ъгъл - 0:2.

Реал Мадрид - Валенсия - 2:2 В 31-ата минута Алвеш много майсторски изби силен изстрел на Бейл в далечния горен ъгъл. Каръкът продължи да преследва Мадрид, като в 40-ата минута за сетен път гредата изигра ролята на помощник на "прилепите". Чичарито и Бейл направиха двойно подаване, мексиканецът стреля ниско от 12 метра, вратарят беше преодолян, а топката отново се отклони от гредата и излезе в аут. В 41-ата Серхио Рамос не беше прецизен при удара си с глава след корнер, а две минути по-късно резервата Асиер Ияраменди не намери целта след хубав удар от въздуха при отбита топка.

Реал Мадрид - Валенсия - 2:2 В 45-ата минута съдията правилно отсъди дузпа за домакините, след като Бейл беше приклещен непозволено между Хосе Гая и Николас Отаменди. Играчите на Анчелоти поискаха втори жълт картон за Гая, но вместо това реферът извади картон на Чичарито. Специалистът при дузпите Диего Алвеш отново показа майсторство и парира удара на Роналдо. Португалецът стреля в десния ъгъл на вратаря, топката беше отбита, а Рамос не можа да я добави.

Реал Мадрид - Валенсия - 2:2 На почивката Анчелоти направи двойна смяна, променяйки крайните си бранители. Така италианецът изчерпа своите смени. В 49-ата минута Шкодран Мустафи можеше да смълчи "Бернабеу" с трети гол, но при удара му с глава топката прелетя над гредата. "Белите" продължиха да кръжат около гола и все нещо да им пречеше. В 55-ата минута Бейл игра акробаточно с крак, но не можа да уцели вратата. При последвалото центриране отдясно Ернандес стреля с глава, ала Алвеш пак беше на мястото си.

Реал Мадрид - Валенсия - 2:2 Секунди по-късно валенсианският вратар най-сетне капитулира. Пепе засече топката с глава от корнера и намали резултата - 1:2. В 60-ата Алкасер не достигна за мънично до центрирането на Гая. Акциите на Мадрид бяха много вертикални и бързи, търсещи празните пространства. В 69-ата Кристиано отправи от фал опасна топка към лявата греда на вратаря - на метър встрани. В 73-ата бразилският страж на Валенсия отново се прояви с впечатляващо спасяване. Хамес Родригес вдигна топката, Рамос стреля с глава, а Алвеш за пореден път отчая домакините.

Реал Мадрид - Валенсия - 2:2 В 81-ата резервата Алваро Негредо насочи над гредата след ниско подаване отдясно. Последва добър опит на Чичарито, отново осуетен от вратаря. В 84-ата минута се появи магията на Иско. Малагиецът отбеляза страхотен гол с техничен изстрел от 23 метра, като топката влетя в горния десен ъгъл на Диего Алвеш - 2:2.

Реал Мадрид - Валенсия - 2:2 До края на двубоя вреше и кипеше в стремежа на домакините за победен гол. Гостите от Турия също имаха своите шансове. В 85-ата Пиати изпусна да довърши всичко. В добавеното време на срещата Реал Мадрид удари нова греда, но след сигнал за нарушение в атака. В крайна сметка дуелът приключи 2:2, което на практика означава край на шампионските амбиции на Реал Мадрид.

Реал Мадрид - Валенсия - 2:2 Момчетата на Анчелоти показаха силна игра и изключителен дух, но в крайна сметка напуснаха терена разочаровано. Големият мач за "лос бланкос" сега е в сряда вечер, когато на същия стадион пристига Ювентус, а цената на е финал в Шампионската лига. На свой ред Валенсия стигна до много важна точка, която отдалечи тима на четири от петия Севиля, който е с мач по-малко.