Литекс спечели Купата на БФС при набор 1997

Литекс спечели Купата на БФС за юноши (старша възраст, родени 1997 г) с победа с 2:1 над Черно море (Варна) и добива право да участва в квалификациите за място в младежката Шампионска лига от есента. Ако друг отбор извън Литекс стане шампион и влезе в Лигата на богатите, то неговите млади таланти ще бъдат включени автоматично с програмата на мъжете.

За Черно море играха двамата най-добри футболисти от по-малкия набор 1998- Валери Христов и Валентин Йосков. Първият вкара гола за своите, а вторият имаше няколко добри възможности.
Литекс също разчиташе на няколко момчета от по-малките, а един от тях - Тонислав Йорданов, се превърна в герой, реализирайки и двата гола.

Йорданов откри резултата в 12-ата минута, а през втората част Валери Христов изравни. 6 минути след това- в 79-ата минута Тонислав Йорданов реализира второто попадение за оранжените.