Две дузпи, нов категоричен успех и 35:0 за хегемона ЦСКА (видео+галерия)

ЦСКА продължава с разгромните си победи в Югозападната "В" група, след като днес армейците надиграха с 3:0 Рилски спортист в Самоков. Автори на попаденията станаха Владислав Узунов (21), Самир Аясс (45) и Преслав Йораднов (72). Червените изпълниха и две дузпи. Първата бе изпусната от Хазуров, но при добавката Узунов откри резултата, а Йорданов реализира втората.

Първата по-сериозна опасност бе пред вратата на Рилски спортист. В 10-ата минута Галчев центрира от корнер, отбраната на домакините изчисти, но топката попадна в Самир Аясс. Халфът на червените стреля от 18 метра, но Гьорев улови.

Рилски спортист - ЦСКА 0:3

В 21-ата минута армейците получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Тодоров срещу Узунов. Хазуров стреля, Гьорев спаси, но при добавката Узунов откри резултата - 1:0 за ЦСКА.

Само 120 секунди по-късно Галчев центрира към непокрития Хазуров, който отправи удар с глава от 4-5 метра, но Гьорев прояви невероятен рефлекс и предотврати сигурен втори гол.

В 30-ата минута Цветков центрира отдясно, но първо Хазуров се размина за сантиметри с топката на три метра пред голлинията на домаканите, а след това същото стори и Аясс.

Две минути преди края на първата част Рилски спортист създаде първото си чисто голово положение. Аджов се пребори с Райчев и излезе очи в очи със Стоян Колев леко вляво в наказателното поле. Със самоотвержен шпагат обаче Бранеков се хвърли и блокира шута на нападателя, а след това и стражът на армейците се намеси добре и предотврати опасността.

В 45-ата минута ЦСКА вкара втори гол. Цветков направи двойно подаване, нахлу в наказателното поле и подаде по земя към Аясс, за когото не бе проблем да реализира на празна врата.

Втората част започна с опасен изстрел на Аджов с глава, който мина покрай лявата греда на "червената" врата. В 52-ата минута отбраната на гостите проспа едно дълго центриране и изпусна резервата Кралев, на когото малко не достигна да овладее топката и да отбележи гол.

ЦСКА отговори с топовен шут на Борис Галчев от 25 метра, който срещна напречната греда. В 72-ата минута армейците получиха право да изпълнят втора дузпа за нарушение на Виктор Колев срещу Галчев, която бе превърната в гол от Преслав Йорданов.

Колев получи картон за извършеното нарушение, което според мнозина бе втори за него и той трябваше да напусне игра, но това не се случи.

До края на срещата футболистите на Христо Янев предпочетоха да задържат повече топката и не допуснаха положения пред своята врата.

Така ЦСКА постигна осма поредна победа в първенството, а головата разлика е повече от внушителна - 35:0.

Преслав Йорданов 72 д.

РИЛСКИ СПОРТИСТ: 33. Гьорев, 14. Димитров, 15. Пътников, 13. Колев, 29. Тодоров, 17. Младенов, 8. Гроздин, 7. Гемеджиев (58 - 19. Ръсовски), 10. Киров (46- 11. Кралев), 4. Бойчев (55- 9. Додов), 20. Аджов

ЦСКА: 12. Колев, 3. Динчев, 21. Райчев, 6. Бранеков, 17. Кикарин, 13. Й. Йорданов, 6. Галчев (77- Витанов), 14. Аясс, 22. Цветков (58- 2. Попов), 23. Узунов, 24. Хазуров (69 - Пр. Йорданов)

снимки: Емона Цончева, Sportal.bg