Сент Етиен поглежда към Шампионската лига (видео)

Отборът на Сент Етиен записа пета поредна победа в Лига 1 и вече започва да гради надежди за изненадващо класиране в тройката на крайното класиране, което ще даде право на тима да играе в Шампионската лига. Днес "зелените" се справиха с Лориен в мач от 35-ия кръг на първенството. Нолан Ру отбеляза две попадения през втората част за успеха с 2:0.

По този начин Сент Етиен се изравни с Ница на четвъртата позиция с по 57 точки. По-лошата голова разлика на "зелените" обаче дава предимство на тима от Лазурния бряг. Вторият и третия - Лион и Монако са само две и една точки от играчите на Кристоф Галтие. Монегаските обаче са с мач по-малко, след като довечера гостуват на Рен. Лориен от своя страна е на 12-а позиция с 43 точки.