Лил съсипа Монако и се засили към Европа

Лил разби с 4:1 Монако в мач от 33-ия кръг на Лига 1 и по този начин завърза много битката за второто място в шампионата. "Кучетата" стигнаха до успеха с попадения на Морган Амалфитано преди почивката и Едер, Мунир Обади и Джибрил Сидибе през втората част. В самия край на мача Фарес Бахлули вкара почетния гол за монегаските.

Резултатът бе открит в 37-ата минута, когато Едер свали топката с глава към Амалфитано и халфът се разписа с мощен удар от малкото наказателно поле. В началото на втората част Лил остана с човек по-малко, тъй като Ренато Сивели получи директен червен картон. Скоро обаче и гостите станаха десетима, защото Елдерсон също видя червения цвят. В 67-ата минута Едер удвои след многоходова комбинация и пас на Обади. Скоро самият Обади вкара и трети гол, след като се възползва от пас на Софиан Буфал, който премина през двама бранители на Монако. В 88-ата минута Сидибе вкара и четвърти гол за "кучетата", а малко след това дойде и почетното попадение за тима от Княжеството.

По този начин Лил показва, че се намира в отлична форма и записа пета поредна победа в Лига 1. Играчите на Фредерик Антонети вече са с 49 точки на седмо място и вече се надяват на Европа - нещо, което беше немислимо само преди няколко месеца. Монако пък записа втора поредна загуба и отборът вече е на трета позиция с 55 точки.