Късна драма лиши Пирин от 3-те точки срещу Черно море във Варна (видео)

Черно море и Пирин завършиха 1:1 в мач от 28-ия кръг на "А" група. Резултатът бе открит от Димитър Благов в 86-ата минута, а в 93-ата минута Матиас Курьор изравни, когато домакините играеха с човек по-малко, тъй като секунди преди попадението на гостите Марк Клок получи втори жълт и респективно червен картон за спорно нарушение.

Драмата можеше да бъде пълна, когато в 95-ата минута нападателят на гостите Даниел Младенов бе изведен фронтално сам срещу вратаря и имаше всички шансове да донесе трите точки за своя отбор, но стреля право в тялото на Китанов.

Противно на очакванията гостите от Благоевград организираха първата опасна атака. В 4-ата минута сантиметри не достигнаха на Мартин Тошев да засече в празната врата прострелно центриране отляво. Домакините отговориха подобаващо в 7-ата минута. Тогава след центриране и недобра намеса на стража Красимир Костов, Владислав Романов имаше добра възможност да реализира, но изстрелът му не се получи. Все пак топката стигна до Георги Илиев, който след удар с шпагат стреля в аут.

В 12-ата минута Пирин отново атакува опасно, когато Башлиев шутира силно от малък ъгъл, но Китанов изби в корнер. Последва затишие до 29-ата минута, когато Бакари стреля от 20 метра, но Костов боксира.

До края на полувремето Черно море опита да натисне своя съперник, но сериозните положения пред вратите липсваха и първата част закономерно приключи при 0:0.

В началните минути след почивката моряците заиграха малко по-активно и в 52-ата минута пред Педро Еуженио се откри добра възможност да обстрелва вратата на благоевградчани, но шутът му от 13-14 метра излезе над напречната греда.

В 63-ата минута футболистите на Никола Спасов бяха близо до откриване на резултата, когато Пламен Николов стреля след центриране от корнер, но топката бе избита пред голлинията. В ответната атака Пирин също можеше да отбележи, но Карапетров вместо да стреля от ъгъла на малки пеналт, предпочете да търси пас към свой съотборник и сгреши.

Към средата на полувремето мачът се отвори и атаките започнаха да се редуват една след друга и към двете врати. В 67-ата минута Георги Илиев подаде към откъсналия се от центъра на терена Бакари, но пасът дойде малко дълъг и стражът на гостите Костов, който излезе извън наказателното си поле, успя да предотврати опасността със самоотвержен шпагат. В тази ситуация останаха сериозни съмнения за засада, която не бе отсъдена.

Пирин отговори с бърза контраатака завършила с шут в аут.

В 70-ата минута Черно море пропиля най-добрата си възможност до този момент. Тогава Бакари намери Пламен Николов, който стреля с глава от 6-7 метра, но Костов спаси. След изпълнението на корнера и Стойчев опита своя късмет, но ударът му с глава профуча над напречната греда.

В 84-ата минута моряците останаха с човек по-малко, след като Марк Клок получи втори жълт и респективно червен картон за спорно нарушение срещу Попев.

Бедите на домакините не свършиха с това положение. Само 120 секунди след изгонването на Клок Черно море пусна гол в своята врата. След разбъркване в наказателното поле Дани Младенов подаде към Димитър Благов, който отблизо пусна топката покрай Китанов - 1:0 за Пирин.

Останали с 10 човека и с гол пасив домакините не се предадоха и три минути след изтичане на редовното време успяха да изравнят. Това стори щатният голмайстор Матиа Курьор, който реализира отблизо с глава.

Драмата обаче продължи и след това попадение. В 95-ата минута Пирин имаше всички шансове да си тръгне с трите точки, когато след бърза контраатака Дани Младенов бе изведе очи в очи със стража на домакините, но шутира в тлялото на Китанов.

Така двата отбора си поделиха по една точка и продължават да са без победа от началото на пролетния полусезон. Черно море не е печелил трите точки от 9 мача насам, а Пирин не се е поздравявал с успех през последните осем срещи в "А" група.

ЧЕРНО МОРЕ - ПИРИН 1:1