ЦСКА громи за пореден път - Демона реализира гола на сезона (видео+галерия)

ЦСКА постигна поредна разгромна победа, след като днес надигра с 5:0 гостуващия Чико (Бяга) в мач от 23-ия кръг на Югозападната "В" група. С хеттрик се отличи Костадин Хазуров, а по един гол добавиха 17-годишният Павел Головодов и Николай Цветков, разписал се с брилянтен прехвърлящ изстрел от центъра на терена.

Армейците откриха резултата още в 3-ата минута, когато Костадин Хазуров реализира от дузпа. Тя бе отсъдена за спорно нарушение на Готев срещу Петър Витанов.

ЦСКА - Чико Бяга

В 22-ата минута Николай Цветков се откъсна сам срещу стража на гостите Стоичков и опита да го прехвърли, но не уцели вратата. Само 60 секунди по-късно обаче червените покачиха на 2:0. Павел Головодов надбяга бранител на гостите по лявото крило и центрира отлично към Хазуров, който от 4-5 метра прати топката за втори път в мрежата на Чико.

В 25-ата минута Хазуров вкара третото си попадение в този мач, когато получи пас от Николай Цветков и с техничен изстрел по земя реализира в празната врата.

В 28-ата минута Чико можеше да намали преднината на армейците, но Димитър Стоянов не успя да вкара очи в очи със Стоян Колев.

Десет минути по-късно Александър Александров пропиля нов шанс за ЦСКА, след като изпусна сам срещу вратаря, стреляйки в ръцете на Стоичков.

При първото си положение след почивката, което бе в 59-ата минута, ЦСКА вкара четвърти гол. Негов автор стана Павел Головодов, който реализира след самостоятелен пробив през центъра и техничен завършващ удар покрай вратаря.

Секунди по-късно Хазуров бе близо до ново попадение, но бранител на гостите, намиращ се на 2-3 метра пред голлинията, изби шута на тарана. В 72-ата минута армейците направиха нов сериозен пропуск. Александров се откъсна сам срещу вратаря, но за пореден път не успя да се разпише, след което бе заменен от Момчил Цветанов.

Така се стигна до 84-ата минута, когато Николай Цветков-Демона вкара феноменален гол. Халфът видя, че стражът на гостите е излязъл напред и след брилянтен прехвърлящ изстрел от центъра на терена вдигна трибуните на крака - 5:0 за ЦСКА.

Това бе 22-ра поредна победа за червените във "В" група, а головата разлика е повече от впечатляваща - 98:2.

Николай Цветков 84

ЦСКА: Стоян Колев (к), Васил Попов, Ангел Грънчов (62-Дичев), Виктор Райчев, Милен Кикарин, Йордан Йорданов (55-Маламов), Петър Витанов, Николай Цветков, Павел Головодов, Александър Александров (72-Цветанов), Костадин Хазуров

РЕЗЕРВИ: Анатолий Господинов (в), Кирил Динчев, Самир Аясс, Преслав Йорданов

ЧИКО (БЯГА): 1. Стоичков, 2. Банчев, 3. Готев, 4. Чолов, 5. Петров, 7. Дечев (54- 6. Здравков), 8. Голачки, 13. Стоянов (65 - 9. Андреев), 14. Милушев, 29. Манчев (16 - 11. Д.Бекяров), 99 Михайлов

РЕЗЕРВИ: 12. Вергов, 17. Р. бекяров