Монако продължава да крачи към Шампионската лига

Отборът на Монако победи с 3:1 Троа в мач от 27-ия кръг на Лига 1 и по този начин продължава пътя си към класиране за Шампионската лига през следващия сезон. Монегаските не стигнаха лесно до победата, тъй като гостите имаха инициативата през първата част. Въпреки това домакините нанесоха своя удар с два гола с глава на Гуидо Карийо и се оттеглиха на почивка с комфортна преднина. През втората част отново Троа действаше по-активно и стигна до намаляване на резултата чрез Бабакар Гей в 80-ата минута, в самия край на мача обаче резервата Килиан Мбапе Лотен подпечата победата на тима си с трети гол.

Така Монако вече събра 49 точки и има преднина от осем от третия Ница. Троа пък продължава да не успява да печели точки в мачове, в които играе добре и остава твърдо на дъното с едва 14.