Фиорентина пропусна да обърне Тотнъм (видео)

Тимът на Фиорентина изпусна отлична възможност да стигне до пълен обрат срещу Тотнъм в първия мач от 1/16-финалите на турнира Лига Европа. Италианците изнесоха отлично второ полувреме, в което обезичиха попадението на Насер Шадли за 0:1 от дузпа преди почивката и имаха шансове да стигнат и до пълен успех в мача. Федерико Бернардески изравни след час игра със страхотен гол, а до края на мача Мишел Ворм на няколко пъти спаси лондончани от второ попадение във вратата им. Така гостите от Лондон отнасят по-добър резултат преди реванша на "Уайт Харт Лейн".

През първата част нямаше много положения за гол, а в главно действащо лице се превърна реферът Феликс Цвайер. В 30-ата минута на срещата той не изгони звездата на гостите Деле Али, въпреки че английският национал изрита падналия на земята Ненад Томович, след продължителна борба между двамата край аутлинията. Реферът видя ситуацията, но показа само жълт картон на Али. В 35-ата минута домакините изпуснаха най-чистото си положение за първата част, когато Федерико Бернардески не успя да уцели топката, останал непокрит само на два-три метра пред вратата на Мишел Ворм.

Така се стигна до 37-ата минута, в която отново реферът се замеси в спорна ситуация. Цвайер си навлече гнева на домакинските фенове с отсъждането на най-тежкото наказание за фаул на Ненад Томович срещу Бен Дейвис в наказателното поле, след като Дейвис стъпи върху крака на хвърлилия се на шпагат Томович. Въпреки това Шадли бе безкомпромисен от бялата точка и даде аванс на своя отбор, пращайки топката необезпокоявано в другия ъгъл на вратаря.

След почивката домакините успяха да се върнат в мача, благодарение на изключително красив гол във вратата на англичаните. В 60-ата минута на мача обаче младият Бернардески изравни с изключително красиво попадение. Младокът се разписа с удар отдалеч, който влетя точно под гредата на Мишел Ворм. Италианецът имаше и сериозна доза шанс в ситуацията, тъй като топката се отклони в крака на Райън Мейсън по пътя си към мрежата.

До края на мача вратарят на Тотнъм Мишел Ворм на два пъти трябваше да се намесва решително, за да предотврати пълен обрат в мача. Първо Борха Валеро, а след това и Мауро Сарате пробваха рефлексите на холандеца с удари от границата на наказателното поле, но той не трепна и в двете ситуации. Бранителят Гонсало Родригес пък прати топката на милиметри от дясната греда в 89-ата минута след изпълнение на корнер и негов удар с глава. В продължението на редовното време пък Ворм отрази нов удар на Сарате, който се опита да го прехвърли безуспешно.

ФИОРЕНТИНА - ТОТНЪМ 1:1
0:1 - Шадли (37-д.)
1:1 - Бернардески (60)

ФИОРЕНТИНА: Чиприан Татерушану, Ненад Томович, Гонсало Родригес, Давиде Астори, Маркос Алонсо, Якуб Блашчиковски (62-Никола Калинич), Факундо Коща (68-Матиас Весино), Борха Валеро, Йосип Иличич (61-Милан Бадел), Федерико Бернардески, Мауро Сарате

ТОТНЪМ: Мишел Ворм, Киърън Трипиър, Тоби Алдервейрелд, Кевин Вимер, Бен Дейвис, Райън Мейсън, Том Каръл (45-Муса Дембеле), Насер Шадли (79-Ерик Дайър), Деле Али, Кристиан Ериксен, Сон Хюн-мин (68-Хари Кейн)

СЪДИЯ: Феликс Цвайер

СТАДИОН: "Артемио Франки"

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Астори (Фиорентина); Дейвис, Али, Дембеле, Кейн (Тотнъм)